ATRAKCJE TURYSTYCZNE KUDOWY ZDROJU I OKOLIC

 
Kudowa Zdrój - położona w województwie dolnośląskim, na Ziemii Kłodzkiej jest jednym z najpiękniejszych uzdrowisk w kraju. Miasto położone na wysokości około 400 m, wśród Lewińskich Wzgórz, u podnórza Gór Stołowych z górującym Lisim Grzbietem Skalniaka (915 m n.p.m.) i Błędnymi Skałami (850 m n.p.m.), jest osłonięte z przeciwległej strony Górami Orlickimi. Z trzech stron otaczają Kudowę lasy świerkowe, przebłyskujące w zależności od pory roku: zielenią lub czerwienią i złotem - buków, klonów, białych brzóz, wiązów i jaworów. 

Park Rozrywki - tuż obok nas.Oferta Parku Rozrywki skierowana jest do wszystkich, którzy uwielbiają aktywną formę wypoczynku i to na świeżym powietrzu! Atrakcje, z ktorych mogą Państwo skorzystać to Park Linowy, Gokardy, skaczące buty, euro bungee, zorbing, trampoliny, żyroskop, dmuchany zamek, malowanie twarzy. U nas na miejscu w VR mogą Państwo zakupić promocyjne karnety. Życzymy udanej zabawy.

Park Zdrojowy - Największy i najbardziej okazały teren Kudowy, zaprojektowany na wzór parków angielskich. Po przekroczeniu kamiennych schodów parkowe alejki doprowadzają do: budynku Pijalni połączonej z Salą Koncertową, Stawu Zdrojowego, Hali Spacerowej położonej nad główną aleją, sanatorium Polonia oraz "Zameczku". ( 150 m )
 
Pijalnia wód mineralnych – największa na Dolnym Śląsku pijalnia połączona z salą koncertową, z której rozbrzmiewają utwory Moniuszki. Smakiem tutejszej wody zachwycał się nie tylko wielki polski kompozytor lecz także Jędrzej Śniadecki oraz Leon Marchlewski. Na ścianach obrazy węgierskiego artysty Arpada v. Molnara. (200 m)
 
Kaplica Czaszek - kaplica, której ściany oraz sklepienie wyłożone są prawdziwymi czaszkami i szczątkami ludzkimi. Unikalne dzieło kultury religijnej, jedyne tego typu w Polsce (jedna z trzech w Europie) wzbudza lęk a jednocześnie rozważania o śmierci. Umieszczone tam zostały przez tutejszego proboszcza.
 
Ruchoma Szopka– stara sudecka chałupa, w której obejrzeć można 250 lipowych ruchomych figurek oraz organy o 270 głosach (piszczałkach) w 10 rejestrach. Szopka jest wynikiem żmudnej dwudziestoletniej pracy jednego człowieka. ( 3 km )
 
Skansen Kultury Ludowej - skansen w Prążnej, będący zbiorem zabytkowych obiektów z terenu Sudetów, które niegdyś służyły mieszkańcom tych ziem. Budynki mieszkalne, wiejska kuźnia, wieża alarmowa wyposażone sa w oryginalne sprzęty. To tutaj odbywa się pieczenie chleba w prawdziwym piecu chlebowym.( 5 km )
 
Szlak Ginących Zawodów– muzeum plenerowe w Kudowie-Czermnej (200 m od kaplicy czaszek), w którym można zapoznać się z ginącymi obecnie zawodami takimi jak: garncarstwo, młynarstwo i kowalstwo oraz obcować ze strusiami, bażantami oraz kurkami chińskimi w utworzonym tu minizwierzyńcu. Atrakcją są odbywające się tu codziennie ok. godz 10.00 wypieki wiejskiego chleba o unikalnej recepturze oraz degustacje wiejskiej pajdy ze smalcem. Warte obejrzenia są również pokazy ręcznego toczenia naczyń glinianych na kole garncarskim. Wszyscy odwiedzający mają możliwość własnoręcznego wykonania glinianej pamiątki 
 
Muzeum Żaby –  znajdują się tu zbiory 3000 przeróżnych maskotek, przedmiotów z wizerunkami żab lub o żabich kształtach, pochodzących z 20 krajów świata ze wszystkich kontynentów. Powiększająca się z roku na rok kolekcja zachęca do powrotu do tego nietypowego muzeum wszystkich, niezależnie od wieku.
 
Muzeum Zabawek – zachęcamy do podróży do Krainy Dzieciństwa. Wspomnienia słodkiego, beztroskiego czasu pokazują jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odegrały zabawki. Obojętnie: pluszowe, z porcelany, drewna, gliny a nawet te żeliwne, blaszane czy cynowe zawsze wywoływały i wywołują pozytywne uczucia. Zebrane przez Marię i Mirosława Ozierańskich eksponaty z XIX-XX w. z pewnością pozwolą na duży relaks w gronie rodziny.
 
Altana Miłości – punkt widokowy na najwyższym wzniesieniu Kudowy – Górze Parkowej. Stąd podziwiać można panoramę Kudowy i okolic.
 
Teatr „Pod Blachą” - żeliwna hala w stylu secesyjnym z pocz. XX w., w której „żyje echo”.
 
Aquapark „Wodny Świat” - ogrzewany energią słoneczną basen, na terenie którego oprócz  zjeżdżalni znajduje się również jaccuzi, sauna, gejzer,siłownia, fitness club, sauna oraz kręgielnia.
          
Źródełko Marii - Leśna  kapliczka Matki Boskiej Bolesnej położona w lesie w kierunku Brzozowia. U podnóża                                            
wzgórza, na którym stoi kapliczka, wypływa źródło zwane Źródłem Maryi.
 
Park Narodowy Gór Stołowych - Góry Stołowe to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych pasm górskich w Polsce. W ich obrębie znajduje się  Park Narodowy Gór Stołowych. Pasmo Gór Stołowych to jedyny w Polsce przykład gór płytowych, zbudowanych z górno-kredowych piaskowców, leżących w dwóch głównych poziomach. Piaskowce stanowiły dno morza, które w wyniku ruchów górotwórczych, zostało wypiętrzone na wysokość kilkuset metrów. Pomiędzy nimi występują pokłady nieprzepuszczalnych margli. Na skutek erozji przyroda wyrzeźbiła w skałach piaskowca fantastyczne formy skalne, tworzące zespoły o wysoce atrakcyjnych walorach przyrodniczych i krajobrazowych ( Błędne Skały czy najwyższy szczyt Szczeliniec Wielki). 
 
Szczeliniec Wielki - to najwyższe wzniesienie Gór Stołowych (919 m n.p.m.), najłatwiej dostępne ze wsi Karłów - 12 km od Kudowy Zdroju. Na szczyt prowadzi droga zbudowana z 682 kamiennych stopni ( ok. 40 min.). Płaski wierzchołek to ogromny labirynt powstały w naturalny sposób z oryginalnie uformowanych form skalnych.
 
Błedne Skały - Nazwa niepowtarzalnego labiryntu skalnego obejmującego grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.) wyrzeźbionego w górnokredowych piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry, wykorzystujące niejednakową ich odporność na wietrzenie. Znajdują się w Parku Narodowym Gór Stołowych.  Powstałe blokiskalne na powierzchni 21,14 ha tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie przeciskamy się 
pomiędzy skałami wąskimi szczelinami. Dojazd z Kudowy Zdrój w kierunku Karłowa lub czerwonym szlakiem ok. 2,5 godz.
 
Park Dinozaurów - Na powierzchnie 8300 m2 powstał Park Dinozaurów, w którym postawiono 30 figur odzwierciedlających prehistoryczne zwierzęta, a wszystko to wkomponowane jest w malowniczy górski krajobraz z naturalnymi formami skalnymi ukształtowanymi przez naturę. 
 
Adrspach - Skalne Miasto - Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami.Adrspasske i Teplicke Skaly stanowią jeden kompleks skalny i można bez problemu przejść wśród skał z Adrspachu do Teplic na Metuji.
 
ZOO Safari - Dvur Kralove - Unikalny, jeden z największych w Czechach ogrodów zoologicznych. Ogród ten położony na ponad 60 ha ma około 70 letnią tradycję. Znajdziemy tu wiele ciekawych ekspozycji w pawilonach: Zwierząt Drapieżnych (lwy, tygrysy,...), Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat 
Flamingów, Okapi, Surykatki, Małpy, Orangutany, Wodny Świat, Świat Słoni i wiele innych. Jednak specjalnością ogrodu i największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają luzem liczne zwierzęta kopytne. Po tej części ogrodu poruszamy się piętrowym autobusem i z jego pokładu oglądamy zwierzęta (40km od Kudowy Zdroju).
 
 
 
 
 
oferta