O nas

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do naszej Villi zlokalizowanej w centum Kudowy Zdroju przy bocznej ulicy Kombatantów 2. Panuje tutaj niepowtarzalny klimat oraz miła i rodzinna atmosfera. Każdy jest u nas wyjątkowym Gościem dzięki serdecznej i życzliwej opiece całego personelu. Nasz personel zadba również o idealną atmosferę do pracy, relaksu a także o spokój i bezpieczeństwo podczas Państwa pobytu.

Dla Państwa potrzeb przygotowaliśmy 23 komfortowe pokoje, które są rozmieszczone na trzech kondygnacjach naszego hotelu. Każdy z pokoi wyposażony jest między innymi w TV Sat, telefon oraz pełny węzeł sanitarny z prysznicem. Większość pokoi ma tarasy, z których mogą Państwo podziwiać piękną Górę Parkową lub z drugiej strony Ogród Hotelowy, w którym rośnie ponad 100 letni Kasztanowiec.

Zapraszamy także do Restauracji hotelowej. Serwujemy tradycyjne dania kuchni polskiej a także międzynarodowej oraz śniadania w formie bufetu. Dla Gości w większych gronach polecamy bankiety, spotkania okolicznościowe, grillowanie oraz inne uroczystości. Tu oferujemy szeroką gamę wyśmienitych dań na ciepło i zimno. Wieczorami ukojenie po całym dniu znajdą Państwo w naszym PUBie hotelowym. Są to piwnice hotelu o jednorazowej architekturze starego piękna. Ściany zdobią przepiękne malowidła. Można tu odprężyć się podaczas gry w billarda oraz zamówić orzeźwiającego drinka. Dla miłośników tańca stworzono kącik taneczny.

W hotelu na I piętrze znajduje się stylowa Sala Konferencyjno – Koncertowa przygotowana do organizacji spotkań, szkoleń, konferencji oraz imprez muzycznych.

Na doznanie pełnego relaksu i regeneracji sił zapraszamy Państwa do Salonu Wellenss&Beauty. Oferujemy tu szeroką gamę zabiegów SPA oraz Masaży. 

W ofercie znajdą Państwo również Zabiegi Rehabilitacyjne, które odbywają się w hotelowym Gabinecie Terapii Manualnej.

Równie ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu mamy dla najmłodszych Pociech. W Villi Residence znajduje się Kącik Zabaw dla dzieci, w Ogrodzie hotelowym Piaskownica 
ze zjeżdżalnią i zabawkami oraz Trampolina i Dmuchany Zamek. Tuż obok z jednej strony Plac Zabaw, po drugiej stronie Park Rozrywki z Parkiem Linowym, Euro-Bungee, Żyroskopem, Trampoliną, Zorbingiem, 
Gokartami, Kulami wodnymi Skaczącymi Butami, Dmuchanym Zamkiem ze zjeżdżalnią – wszystko w zasięgi ręki! Organizujemy wiele zabaw, przyjęcia urodzinowe, imprezy tematyczne, artystyczne oraz Face Painting.
 
 

Historia

Villa Residence została wybudowana na przełomie XIX i XX wieku w 1896 r. Jej dawna niemieckia nazwa brzmiałaVilla Weidmannsruh lub Haus Weidmannsruh. Nazwa ta, dosłownie przetłumaczona oznacza Dom odpoczynku myśliwego.

Jej piękny styl budowy i charakter wykończenia był wyjątkowy i stanowił duże wyzwanie na projekty kolejnych hoteli lub pensjonatów. Wówczas stanowiła ona najwyższy szczebel luksusu. Budynek był miejscem spotkania znanych osób aktorstwa i polityki.

W latach powojennych został przejęty przez skarb Państwa i stworzono w nim ośrodek FWP (Fundusz Wczasów Pracowniczych).

Później budynek nazwano Halka II co dla tych, którzy już wcześniej spotkali się z tym pięknym obiektem, brzmiało jak kara. Został on doprowadzony do stanu ruiny przez lata braku inwestycji i niedbalstwa, jednak jej wytrwałą konstrukcja i potężne mury zachowały wystarczająco siły by zostały ponownie ożywione. Jego dawna piękność została rozpoznana przez Pana Karola Olszówkę i jego małzonkę Lidię, którzy z zamiłowania do budynku postanowili przywrócić mu honor dawnych lat.

Villa Residence zostałą wykończona po ciększych, 10cio letnich pracach remontowych pod koniec 2004 roku. Od 2005 roku przyjmuje gości w dawnym charakterze stylowego hotelu.

Wędrując po jej korytarzach poczujecie Państwo jej starą duszę, która zapewne wzbudzi Państwa fascynację.

 
oferta